Studenti popsali své představy využití evropských peněz. Tři z nich pojedou do…

Čtvrtek, Květen 14, 2015

Brusel/České Budějovice – Tři studenti z Jihočeského kraje pojedou na třídenní studijní pobyt do Evropského parlamentu. Zvítězili v soutěži psaného slova, kterou uspořádal poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a Stálého zastoupení Jihočeského kraje v Bruselu. Studenti se ve svých slohových pracích zamýšleli nad tím, jak by utratili peníze z evropských fondů nebo nad tím, jak evropské peníze pomohly v jejich okolí. Do soutěže se přihlásilo celkem 20 autorů slohových prací.

Za kraj Jihočeský byla odbornou porotou vybrána slohová práce Drity Rexhepiová z Obchodní akademie v Českých Budějovicích na téma „Jak bych naložila s milionem korun poskytnutým z fondů EU“, který by investovala do zlepšení podmínek pro handicapované žáky ve školách. Druhé místo obsadil Petr Tůma ze Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v Písku, který psal o pozitivních změnách ve své škole, ke kterým došlo díky dotacím z EU. Michaela Fričová ze strakonického gymnázia, jejíž práce byla o využití milionu korun z fondů EU na podporu finanční gramotnosti se umístila na třetím místě.

„Smyslem soutěže bylo vedle podpory kreativní práce a možnosti se realizovat také výzva k zamyšlení, jak Čechy často zatracovaná Evropská unie pomáhá v našem každodenním životě,“ hodnotní europoslanec Tomáš Zdechovský.

                „Pro výherce připravujeme s europoslancem Zdechovským studijní cestu do Bruselu. Poznají nejen evropské instituce, ale také samotné město a na vlastní kůži v praxi uvidí práci Evropského parlamentu,“ popsal René Příhoda ze zastoupení krajů v Bruselu.