Studenti na fotografiích zachytili Evropu v Královéhradeckém kraji. Tři z nich…

Čtvrtek, Květen 14, 2015

Brusel/Hradec Králové – Tři studenti z Královéhradeckého kraje pojedou na třídenní studijní pobyt do Evropského parlamentu. Zvítězili ve fotografické soutěži, kterou uspořádal poslanec Evropského parlamentu Tomáš Zdechovský a Stálého zastoupení Královéhradeckého kraje v Bruselu.

„Studenti z Královéhradeckého kraje se mohli do soutěže zapojit zasláním fotografií z jejich regionu s tématikou Evropské unie. Fotografie byly opravdu velmi dobré, především oceňuji netradiční pohledy na to, jak Evropská unie zasahuje do našich každodenních životů,“ zhodnotil Tomáš Zdechovský a dodal, že smyslem soutěže bylo vedle podpory kreativní práce a možnosti se realizovat také výzva k zamyšlení, jak Čechy často zatracovaná Evropská unie pomáhá v našem každodenním životě.

Na prvním místě se umístil Michael Kohút studující Gymnázium a SOŠ pedagogickou v Nové Pace s netradičním snímkem Informačního střediska – Klenotnice v Nové Pace. Na druhém a třetím místě skončily studentky Střední školy vizuální tvorby s.r.o. – Pavla Šmídová s fotografií Šimkových sadů v Hradci Králové a Tereza Hornová se snímkem hřbitovního portálu v Hořicích.

                „Pro výherce připravíme studijní cestu do Bruselu. Poznají nejen evropské instituce, ale také samotné město a na vlastní kůži v praxi uvidí práci Evropského parlamentu,“ popsal René Příhoda ze zastoupení krajů v Bruselu.