Péče o pacienta

Pátek, Květen 26, 2017
Defibrilátor Corpuls 3

Bezdrátová radiová technologie umožňuje komunikaci jednotlivých komponentů mezi sebou tak, jako by byly pevně propojené, což umožňuje v praxi lékaři či zdravotnickému záchranáři sledovat záznam na monitoru a zároveň zpracovávat dokumentaci. Celkově tento koncept zlepšuje monitorovací funkci, usnadňuje manipulaci a zabezpečuje rychlý přenos dat do cílového zdravotnického zařízení, pokud je to třeba.

V současné době jsou tímto přístrojem vybaveny všechny vozy RLP/RZP.

  1. modulární systém – max.využití v PNP provozu , zejména v RVS
  2. rychlý a snadný přenos dat na kardiocentra
  3. vlastní bezpečnostní držák do sanitního vozidla s vlastním dobíjením

Lucas

LUCAS  je přístroj, který zajišťuje mechanickou nepřímou masáž srdce při náhlé zástavě oběhu pacienta. Umožňuje účinnou masáž i během transportu, vyšetření a zákroku v nemocnici.

Odsávací jednotka LSU

Elektricky napájená zdravotnická odsávačka, určená například k použití při úrazech nebo při přepravě pacienta. Lze ji použít v přerušovaném režimu k odstraňování sekretů, krve nebo zvratků z úst nebo dýchacích cest pacienta. Dále ji lze použít při práci s vakuovými dalhami.

odsavacka

Nosítka Stryker a Ferno

Plně polohovatelná nosítka s odnímatelným podvozkem s nosností více než 200 kg s přídavným teleskopickým stojanem pro zavěšení infúzních roztoků, držákem tlakových lahví a s upevňovací rampou pro defibrilátor. Čtyři teleskopické rukojeti pro lepší manipulaci, otočná kola do všech stran, snímatelná horní část pro lepší mobilitu. Různé varianty polohování pro všechny druhy urgentních stavů.

nositka freno 1 nositka freno 2 nositka Stryker 1 nositka Stryker 3 nositka Stryker 2

Pediatrický protokol

Pediatrický protokol se začal používat od května 2017. Pomůcka usnadňuje práci lékařům a záchranářům. Obsahuje velikosti pomůcek používaných v PNP, dávkování léků a další nezbytné informace pro péči o naše nejmenší klienty.

pediatricky protokol 1 pediatricky protokol 2

Set pro řízenou hypotermii

Metoda mírné hypotermie tj. snížení tělesné teploty pacienta po úspěšném obnovení spontánní srdeční akce pomocí ochlazených gelových obkladů. Při tělesné teplotě 32-34 stupňů Celsia se snižují metabolické nároky mozkových buněk, které „přežily“ zástavu oběhu a tím je umožněna jejich rychlejší regenerace.

Set pro řízenou hypotermii 1 Set pro řízenou hypotermii 2

Entonox

ZZS HMP používá 50% směs oxidu dusného a kyslíku (lidově: „Rajský plyn“) k lehké analgezii u pacientů. Plyn je bezbarvý, lehce nasládlý a je vhodný i pro malé děti. Po krátké inhalaci zklidňuje a navozuje pocit lehké euforie.

entonox2 entonox

 

Přečtěte si celý článek