Oslavy Dne mozku v Hradci Králové

Čtvrtek, Březen 5, 2015

Hradec Králové – V úterý 10. března proběhnou v Hradci Králové velkolepé oslavy Evropského dne mozku s podtitulem „Odpoledne s vlastní hlavou“. Při jejich pořádání se spojily dvě instituce, které se zabývají tréninkem a rozvojem mozku na světové úrovni. Jsou jimi hradecká neurolaboratoř Commservis.com a Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové.

Evropský den mozku se slaví již od roku 1998 a je prvním dnem světového týdne mozku. Při této příležitosti se setkávají špičky v oboru neurologie po celém světě a pořádají přednášky a rozličné akce pro veřejnost.

„Letos je pro návštěvníky připravena neobvyklá ukázka metody tzv. intuitivního vidění. Tato pozoruhodná metoda dokáže všem, že vidět je možné i se zakrytýma očima,“ sděluje podrobnosti k akci manažerka královéhradecké neurolaboratoře Markéta Sýsová. Vyslechnout si můžete také zajímavou přednášku týkající se zdravé stravy pro náš mozek. „Zdravá strava je všeobecně velmi diskutované, kontroverzní téma a věříme, že se do debaty zapojí i návštěvníci,“ dodává Sýsová.

Otestujte svůj vlastní mozek

Pro příchozí jsou připraveny dvě přednášky a praktické ukázky metod, technik a přístrojů na trénink mozku. Celý program začne předvedením Komissarovy metody v podání mentálních kaučů neurolaboratoře. V následující přednášce se účastníci oslav dozvědí více o tom, jak by měli svůj mozek „krmit“, aby správně fungoval v práci, při učení … Konec programu je ryze praktický. Návštěvníci si zde, na vlastní kůži, mohou vyzkoušet přístroje a cvičení, které pomáhají rozvoji kognitivních funkcí mozku. „Navíc letos chystáme novinku v podobě týmového turnaje ve hře Mindball. Pro účast je potřeba vytvořit tříčlenné družstvo a kdykoli během odpoledního programu se zapsat do prezenčního listu. Žádné startovné se neplatí, jen je potřeba se pekelně soustředit a silou své vlastní mysli přetlačit kuličku na Mindballu do branky soupeře. Na vítěze samozřejmě čeká věcná odměna,“ doplňuje Sýsová.
Oslavy jsou pro veřejnost nachystány v konferenčním sále Studijní a vědecké knihovny v Hradci Králové
10. března 2015 od 14. hodin, ale je možné přijít i kdykoli v průběhu programu. Vstup na akci je pro všechny samozřejmě zdarma. Mediálním partnerem akce je společnost BUS TV.