Kardinál Dominik Duka navštíví Evropský parlament

Čtvrtek, Leden 22, 2015

Brusel – Kardinál Dominik Duka navštíví na pozvání europoslance Tomáše Zdechovského (KDU-ČSL) 23. – 25. ledna Evropský parlament a setká se s českými a slovenskými krajany.

V pátek 23. ledna navštíví kardinál Dominik Duka Evropský parlament. Po prohlídce se zúčastní s velvyslancem České republiky v Belgii Jaroslavem Kurfürstem a velvyslancem České republiky při Evropské unii Martinem Povejšilem setkání při společném pracovním obědě organizovaném poslancem Zdechovským. Od 18.00 ho pak čeká beseda s českými a slovenskými krajany v Pražském domě. Zúčastní se jí zejména pracovníci evropských institucí, ale také další Češi a Slováci žijící v Belgii.

V neděli 25. ledna v 9.30 bude kardinál Duka v bruselské bazilice Sacré-Coeur sloužit pro české a slovenské krajany mši svatou. Po mši svaté bude prostor pro osobní setkání s kardinálem.

Slovenská katolická misie působí v Bruselu od roku 2005. Současným správcem je otec Jaroslav Hanzlík. Čeští a slovenští věřící se každou neděli scházejí v „česko-slovenském“ kostele Sacré-Coeur, který se nachází blízko hlavní budovy Evropské komise a také nedaleko budovy Evropského parlamentu. Vedle pastorační práce vyvíjí misie také aktivitu v oblasti kulturních a společenských potřeb.