Aktuálně

Pátek, Březen 14, 2014

14. 3. 2014

Teplé počasí láká cyklisty – včera čtyři zranění

Nezvykle teplý průběh letošní zimy odstartoval cyklistickou sezonu dříve a výjezdy ke zraněným kolařům rostou. Jen během včerejšího dne zasahovaly posádky pražské záchranky u čtyř případů:
– 66letého cyklistu sraženého osobním vozem v obci Církvice transportovala posádka záchranářského vrtulníku s vážným zraněním dolní končetiny a hlavy na ARO vinohradské nemocnice.
– Do Ústřední vojenské nemocnice byl letecky transportován 50letý cyklista z Libušína. Při pádu z kola si způsobil zhmožděná zranění hrudníku a páteře.
– Pozemní posádky byly přivolány do Malešic, kde došlo při střetu s osobním vozem ke zranění 27letého cyklisty. Do vinohradské nemocnice byl pacient předán s úrazem ruky a hlavy.
– Do Nemocnice Na Bulovce převezli záchranáři 66letého cyklistu z Újezdu nad Lesy. Zranění hlavy si způsobil při jízdě na kole v opilosti a následném pádu.
Zatímco letos ošetřili záchranáři od začátku února již 11 cyklistů, v loňském roce za stejné období pouze pět. Jednoduchá prevence sportovních úrazů spočívá v používání ochranných pomůcek – přilba, chrániče – v dodržování pravidel silničního provozu a ve správném seřízení jízdních kol.

Přečtěte si celý článek